Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ask 5097828



*

nr 509 7828


Ask

Bemålad


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 februari 2008
kl 17:02:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/2 19:52:14 1      100 kr
18/2 15:12:46 2      250 kr
18/2 16:29:42 3      250 kr
18/2 16:31:20 3      300 kr
18/2 16:33:03 3      Vinnande bud
18/2 16:35:49 2      400 kr


  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter

  • 6516 Ask
    + skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, fågel, 14,5x10
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:53
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:54
  • 6356 Fat
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:30
  • 6512 Fåtöljer
    Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etik..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:17
  • 6555 Hatt
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:27




Ladda ner broschyr